KYLE SCHMID TO KANADYJSKI AKTOR ZNANY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "BLOOD TIES". JESTEŚ NA PIERWSZEJ STRONIE PISANEJ W JĘZYKU POLSKIM, GDZIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO WIĄŻE SIĘ Z KYLE'M. WIĘC, JEŚLI NIE ZNASZ ANGIELSKIEGO, A CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O KYLE'U JAK NAJWIĘCEJ, TEN BLOG JEST DLA CIEBIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE CI SIĘ SPODOBA I DOWIESZ SIĘ WIELU CIEKAWYCH RZECZY O TYM ŚWIETNYM AKTORZE I JEGO CIEKAWEJ OSOBOWIŚCI.
ZAPRASZAM DO ZAMIESZCZANIA KOMETARZY!

wtorek, 31 marca 2009

The Thaw (Odwilż)

Kyle w czasie wywiadu na planie filmu "The Thaw".

Zanim film wejdzie na ekrany (przewidziana premiera w roku 2009) zachęcam Was do przeczytania informacji o nim. W produkcji obok młodych aktorów wystąpił weteran (już?!)kinematografii Val Kilmer. Mówi się, że film jest prequelem produkcji Johna Carpentera "The Thing" z roku 1982.


Fabuła filmu
Stosunki Evelyn z ojcem, doktorem Davidem Kruipenem, od zawsze miały burzliwy charakter. Dr Kruipen – światowej sławy ekspert od zmian klimatycznych – znajduje w topiniejącym lodowcu zwłoki prehistorycznego mamuta. Załatwia on przyjazd Evelyn wraz z grupą studentów ekologii do przenośnej arktycznej stacji badawczej, aby wraz z nim świętowała odkrycie, które ma zwrócić uwagę świata na to, czemu doktor poświęcił całe swoje życie: rozwijaniu świadomości ludzi na temat efektu cieplarnianego, który doprowadzi do globalnegu kryzysu. Evelyn, nie wierząca w jakąkolwiek możliwość zmiany, ostatecznie zgadza się na wyjazd.
Kiedy studenci docierają na miejsce, okazuje się, że baza jest pusta. Podejrzewają, że doktor Kruipen i pozostali naukowcy nie żyją. Odkrywają, że z resztek mamuta leżącego w lodzie przez tysiące lat uwolnił się zabójczy pasożyt.
Evelyn i pozostała trójka studentów zdają sobie sprawę z zagrożenia globalną epidemią. Muszą oni zniszczyć pasożyta, zanim ten dotrze do cywilizacji. Po kolei studenci padają ofiarą zakażenia i kierują swoją agresę wobec siebie. W decydującym momencie pojawia się dr Kruipen. Żyje, ale jest ciężko ranny. To on doprowadza sytuację w bazie do porządku. Evelyn z przerażeniem odkrywa prawdziwy cel postępowania ojca: chce on zarazić swój organizm i rozsiać pasożyta wśród ludzi. Evelyn staje przed wyborem: pozwolić ojcu opuścić stację czy zatrzymać zabijając go?


Kyle o The Thaw
W filmie zawartych jest wiele przesłań. Głównym jest problem globalnego ocieplenia. Film w pewnym sensie pokazuje, w jakim kierunku zmierzamy.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat rozwój mediów pozwolił na szybkie przekazywanie informacji i uświadamianie młodym ludziom potencjalnych zagrożeń. To przecież do nich należy przyszłość .
Postać grana prze Kyle'a – Federico Fulce – to postać, z którą każdy z nas może się utożsamiać. Znalazł się on w sytuacji, w której trzeba dokonać wyborów, aby przeżyć.
A czy Kyle jest "zielony"? Sprzedał samochód i planuje zakup pojazdu z silnikiem hybrydowym, który nie zanieczyszcza środowiska. A na razie porusza się po Los Angeles na rowerze. Gasi światło, kiedy wychodzi z pokoju, dba o recykling butelek po wodzie mineralnej. Normalny młody człowiek :-)

1 komentarz:

  1. Ojej, boisz się zielonych? I tak nic nas nie uratuje, jak nie ocieplenie to śnieżka z kuli ziemskiej bez względu na to co będziemy robić, taka jest kolej rzeczy. To, że jest nas tak dużo jest problemem dla nas samych.

    OdpowiedzUsuń