KYLE SCHMID TO KANADYJSKI AKTOR ZNANY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "BLOOD TIES". JESTEŚ NA PIERWSZEJ STRONIE PISANEJ W JĘZYKU POLSKIM, GDZIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO WIĄŻE SIĘ Z KYLE'M. WIĘC, JEŚLI NIE ZNASZ ANGIELSKIEGO, A CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O KYLE'U JAK NAJWIĘCEJ, TEN BLOG JEST DLA CIEBIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE CI SIĘ SPODOBA I DOWIESZ SIĘ WIELU CIEKAWYCH RZECZY O TYM ŚWIETNYM AKTORZE I JEGO CIEKAWEJ OSOBOWIŚCI.
ZAPRASZAM DO ZAMIESZCZANIA KOMETARZY!

piątek, 1 maja 2009

Tanya Huff - Blood Books


Właśnie ukazała się trzecia z kolei książka Tanii Huff z serii „Blood Books” przetłumaczona na język polski.

Pierwsza część „Cena krwi”opowiada o tym jak Vicki Nelson, polując na demona, spotyka Henry'ego Fitzroya. Henry – nieślubny syn Henryka VIII, przemieniony w wampira, żyjący prawie 500 lat - proponuje Vicki współpracę w wytropieniu tego, kto wzywa demona. Znajomy wątek? Tak. Na podstawie tej książki powstał scenariusz do pilota serialu „Więzy krwi”, który nosił ten sam tytuł „Blood Price” - cena krwi.

Druga część „Ślad krwi” to historia, w której Vicki i Henry pomagają rodzinie żyjącej na oddalonej od cywilizacji farmie. Problem polega na tym, że rodzina ta to wilkołaki. W każdej chwili mogą przemienić się z fromy ludzkiej w wilki. Hmm. Gdzieś to już widziałam. No tak. „Więzy krwi”, odcinek 14, noszący w wersji oryginalnej tytuł „Wild Blood”. Uwaga! W tej części książkowa Vicki i Henry zbliżają się do siebie o wiele bardziej niż w filmie :-)

No i część trzecia, która ukazała się kilka dni temu: „Linie krwi”. Henry śni o słońcu na błękitnym niebie. Nie byłoby to może dziwne, gdyby nie to, że wampiry nie mają snów! W ciągu dnia są praktycznie martwe. Czyżby Henry miał myśli samobójcze? On sam twierdzi, że nie. Wręcz przeciwnie – przecież kocha Vicki i to jest dla niego wystarczającym powodem, żeby chcieć przebywać w tym świecie. Ten wątek też brzmi swojsko. To odcinek 19 („Wrapped”), w którym Henry jest prześladowany przez potężnego kapłana z przeszłości. Różnica jest taka, że w książce kapłan pochodzi z Egiptu, a w serialu ma rodowód Inkaski.

Tanya napisała sześć książek z serii „Blood Books” (a właściwie pięć plus zestaw krótkich opowiadań). Mam nadzieję, że kolejne już niedługo ukażą się w księgarniach.
(Wydawnictwo: Fabryka słów).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz