KYLE SCHMID TO KANADYJSKI AKTOR ZNANY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "BLOOD TIES". JESTEŚ NA PIERWSZEJ STRONIE PISANEJ W JĘZYKU POLSKIM, GDZIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO WIĄŻE SIĘ Z KYLE'M. WIĘC, JEŚLI NIE ZNASZ ANGIELSKIEGO, A CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O KYLE'U JAK NAJWIĘCEJ, TEN BLOG JEST DLA CIEBIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE CI SIĘ SPODOBA I DOWIESZ SIĘ WIELU CIEKAWYCH RZECZY O TYM ŚWIETNYM AKTORZE I JEGO CIEKAWEJ OSOBOWIŚCI.
ZAPRASZAM DO ZAMIESZCZANIA KOMETARZY!

niedziela, 25 marca 2012

Kyle w Being Human odc.8

No, nareszcie wróciłam do domu i wszystkie narzędzia do kreowania bloga znów są w moich rękach :-) Przystępuję więc do akcji nadrabiania zaległości w serialu Being Human US sezon 2.

W odcinku 8 ukazane są więzi miedzy Aidenem i Henrym - wampirem "matką" i wampirem "dzieckiem". Choć oglądając serial mam wrażenie, że relacje te są bardzo powikłane. Raz są jak rodzic - dziecko, raz jak przyjaciel z przyjacielem, a czasem jak wróg z wrogiem. Każdy odcinek przynosi coś nowego i za to ten serial lubię coraz bardziej.
Aiden ratuje Henry'ego od rychłej wampirzej śmierci, kiedy to rządzący Bostonem klan wampirów na czele z Suren postanawia podstępem zgładzić wszystkie wampiry. Aiden wyprowadza Henry'ego w ostatnim momencie, choć na początku przeprowadza wewnętrzną walkę sam ze sobą. Czy powinien ratować Henry'ego? Czy zasłużył on na przetrwanie mimo swego nieodpowiedzialnego zachowania i narażania innych wampirów na niebezpieczeństwo? Jednak "rodzicielski" instynkt każe mu wyprowadzić Henry'ego z piwnicy, w której za chwilę rozegra się dramat. Ta scena przypomina mi sceny z filmów o holocauście. Eksterminacja wampirów przeraża Henry'ego, który patrzy na rozgrywający się na jego oczach dramat i nic nie może zrobić. W ostatniej scenie tego odcinka widzimy jak Henry i Aiden spotykają się z Suren. Kobieta przez 80 lat była więziona w trumnie z powodu ekscesu Henry'ego. Teraz nadszedł czas zapłaty. Henry nie zginie, ale jest jeden warunek: musi oddać Suren swoją skórę. Jako wampir przeżyje, rany się zagoją, ale ból przez który musi przejść Henry będzie zapłatą za cierpienia Suren. Aiden wychodzi mówiąc: "Kiedy tu wrócę, będzie lepiej dla ciebie, żeby Henry był żywy". A potem drzwi się zamykają i słychać nieludzki krzyk Henry'ego...

Tak, w tym odcinku Kyle pokazał mistrzostwo w przekazywaniu uczuć wzrokiem i wyrazem twarzy. Nie trzeba słów by zrozumieć co przeżywa Henry. Można prawie fizycznie zobaczyć wspomnienia z przeszłości, które przebiegają Henry'emu przed oczami z prędkością błysku. I ta ostateczna decyzja: "tak będę cierpiał, żeby zapłacić za przewinienia i żeby przeżyć". Strach w oczach, poddanie się, błaganie o życie. Choćby dlatego warto obejrzeć ten odcinek :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz