KYLE SCHMID TO KANADYJSKI AKTOR ZNANY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "BLOOD TIES". JESTEŚ NA PIERWSZEJ STRONIE PISANEJ W JĘZYKU POLSKIM, GDZIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO WIĄŻE SIĘ Z KYLE'M. WIĘC, JEŚLI NIE ZNASZ ANGIELSKIEGO, A CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O KYLE'U JAK NAJWIĘCEJ, TEN BLOG JEST DLA CIEBIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE CI SIĘ SPODOBA I DOWIESZ SIĘ WIELU CIEKAWYCH RZECZY O TYM ŚWIETNYM AKTORZE I JEGO CIEKAWEJ OSOBOWIŚCI.
ZAPRASZAM DO ZAMIESZCZANIA KOMETARZY!

niedziela, 20 czerwca 2010

Kto to jest ten Kyle Schmid?


Raelynn Coombs, która pisze artykuły na stronie Examiner.com, również (od niedawna) fanka Kyle'a Schmida, napisała już kilka tekstów na jego temat. Czytelników znających język angielski zapraszam na oryginalną stronę Examinera.
A dla czytelników bloga kilka fragmentów po polsku (m.in. z wywiadu z Tanyą Huff).

Podziękowania dla Raelynn za zgodę na zamieszczenie tłumaczenia.

„Kto to jest ten Kyle Schmid?”

… 1 stycznia 2010 był dniem, kiedy moja ciekawość sięgnęła szczytów. W konkursie pod tytułem „Zagłosuj na najbardziej seksownego faceta w świecie wampirów”, zorganizowanym przez Examinera, zwyciężył Kyle Schmid. Został on zgłoszony na listę dwa dni po rozpoczęciu konkursu i ostatniego dnia wyprzedził samego Roberta Pattinsona. Kto to jest ten Kyle Schmid? Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. A przecież właśnie wygrał z „najgorętszym” kandydatem. Byłam wtedy specjalistką w temacie „Zmierzchomanii”. Nikt nie powinien pokonać pana Pattinsona! Poczułam się lekko zagubiona i zdezorientowana, ale też moje zinteresowanie rosło.
Wiele godzin zajęło mi oberzenie serialu „Więzy krwi”, a potem rozpoczęłam poszukiwania i obejrzałam Kyle'a w innych filmach z jego udziałem. Wtedy też znalazłam odpowiedź na pytanie:
„Kto to jest ten Kyle Schmid?”

Kyle Schmid
Urodzony w Kanadzie aktor, posiadający nieprawdopodobnie oddaną grupę fanów.
Najlepszy telewizyjny odtwórca 450 -letniego wampira.
Wspaniały facet.
Aktor o nieprawdopodobnym potencjale.
Przystojny, utalentowany aktor i wspaniała osobowość.
Niesamowity młody człowiek, naturalny, prawdziwie i szczerze doceniający swoich fanów i okazje, jakie stają mu na drodzie.
Wschodząca gwiazda, której przeznaczeniem są większe i jeszcze lepsze rzeczy.

OK, to nie jest cytat z wikipedii, ale przykłady komentarzy napisanych przez fanów na stronach internetowych. Jeśli po raz pierwszy słyszysz nazwisko Kyle Schmid, zapamiętaj je. Obejrzyj „Więzy krwi”, a zobaczysz pokaz sztuki aktorskiej, który wprawił mnie w trans...


Fragmenty wywiadu z Tanyą Huff

P: Mówi się, że nie będzie kolejnych części Blood Books. Czy to prawda? I czy będą kolejne części Smoke Books?


O: Ostatnią część Blood Books napisałam w 1996 (wydano ją w 1997) i powiedziałam, że nie będzie kolejnych części. Minęło 14 lat i nic się nie zmieniło, więc raczej powiem, że tak zostanie. Jednak zdarza mi się pisać krótkie opowiadania. W tym roku powstały dwa: NO MATTER WHERE YOU GO w tomiku „A Girl's Guide to Guns and Monsters” oraz QUID PRO QUO w „Evolve”.
Jest bardzo, bardzo prawdopodobne, że nie będzie kolejnej książki z serii Smoke Books, ale nigdy nie można być pewnym na 100%.

P: Co myślisz o kreacji Kyle'a Schmida jako Henry Fitzroy? Czy przeszedł Twoje oczekiwania czy może raczej uważasz, że mógł coś zrobić lepiej?

O: Uważam, że Kyle wykonał niesamowitą pracę stwarzając tak żywo postać Henry'ego! Nie wiedziałam, kto mógłby zagrać tę rolę (często sama dobieram aktorów jeszcze w trakcie pisania), ale teraz, kiedy myślę o Henrym, myślę o Kyle'u. Granie wampira nie jest trudną sztuką – kły i szkła kontaktowe są bardzo pomocne – ale Kyle, kompletnie przeszedł samego siebie grając nie tylko człowieka, ale i Księcia. Zagrał postać, która dźwiga na swoich barkach ciężar historii, a mimo to wybiera życie we współczesnym świecie. Nigdy nie będę w stanie wyrazić mojej wdzięczności Kyle'owi za wspaniałą pracę, jaką wykonał.
Dodam jeszcze, że pozostali aktorzy byli równie zaje....fajni!

P: Czy możesz powiedzieć nam coś na temat pracy nad projektem „Smoke and Mirror”? (ode mnie: wiemy, że planowany jest serial na podstawie wymienionej tu serii książek, w którym gówną postacią jest... HENRY!)
O: Mogę tylko powiedzieć, że myślą o tym ci sami, wspaniali ludzie z Kaleidoscpeo, którzy stworzyli „Więzy krwi”. I jestem bardzo podniecona. Jest jeszcze za wcześnie, aby o czymkolwiek mówić.

Tanya Huff została zaproszona na konwencję Comic-Con w San Diego (22-25 lipca) i na RingCon w Bonn (15-17 października).Więcej znajdziecie na:
www.examiner.com/
w wyszukiwarce wpiszcie hasło: Kyle Schmid

lub klikając na link:
www.examiner.com/search.html?cx=partner-pub-7479725245717969%3A9ze01gmnpyp&cof=FORID%3A9&ie=ISO-8859-1&q=kyle+schmid&sa=Search&siteurl=www.examiner.com%2F#1037

3 komentarze:

 1. Ciekawy wywiad. Stałam się fanką Kyle po obejrzeniu właśnie BT. ;p Fajnie że prowadzisz polskiego bloga o tym świetnym aktorze :)

  Jakbyś nie wiedziała, a byłabyś zainteresowana to dzisiaj na TVN o godzinie 23.00 będzie Historia Przemocy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarz. Cieszę się, że Kyle zyskuje nowych fanów:-)
  Zapraszam do pisania kolejnych komentarzy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Taak. Ciekawy wywiad ;). Ja również stałam się jego fanką po obejrzeniu "Więzów Krwi" ;] . Też się cieszę, że ten wspaniały i niezaprzeczalnie przystojny aktor zyskuje fanów. I mam nadzieję, że z czasem stanie się tak popularny jak np. Robert Pattinson ;) Hmmm ... Zacznę chyba regularnie odwiedzać tego bloga. ;]. T

  OdpowiedzUsuń